Поради батькам


Батьківські збори

Правила БЖ на літо

Здоров'я дитини і комп'ютер


Три способи навчити дітей емоційного інтелекту

Знати, як управляти нашим гнівом, розуміти нашу печаль, встановити кращі стосунки з оточенням... Все це утворює емоційний інтелект.     За допомогою емоційного інтелекту ми можемо навчити дітей бути щасливішими й краще зрозуміти навколишній світ. Ми самі маємо бути найкращим прикладом для них.Поняття “емоційний інтелект” відоме завдяки Деніелу Колману. Кажуть, що ця концепція була розроблена в 1940-х роках.Такі автори, як Едвард Л. Торндайк і Девід Векслер, дійшли висновку, що інтелект – це щось більше, ніж наша здатність міркувати або зберігати інформацію. Вони вважали, що це набагато більше, ніж знання математики або мови.В людині є психологічні аспекти, які ми не можемо виміряти, і вони можуть бути важливішими в повсякденному житті.Без сумніву, школам було б варто включити ці методи в навчальну програму, щоб навчити дітей бути емоційно компетентними.Поки емоційний інтелект не вважають настільки ж важливим, як математику, варто навчати дітей в домашніх умовах. Вони можуть навчитися поведінки й мудрості, яку всі ми маємо виявляти.Тут ми даємо вам 3 чудові способи, щоб втілити в життя зі своїми дітьми.                       

                  
Навчайте ваших дітей емоційного інтелекту

Люди вчаться емоційного інтелекту. Насправді, неважливо, нам 4 роки або 70 років. Основам, які визначають і вибудовують емоційний інтелект, можна навчати кожен день. Це зробить нас здібнішими та щасливішими людьми Що стосується наших дітей, доречно почати ці тренування дуже рано.Це допоможе їм засвоїти поняття і здатності природним чином. Вони будуть краще адаптуватися до всіх соціальних і особистих ситуацій, в яких опиняться.Наприклад, ми вважаємо, що правильно не допускати того, щоб наші діти стали жертвами або ініціаторами знущань. Це означає, що треба виховувати їхній емоційний інтелект.Подивімося на деякі основні стратегії.     
                             
1. Мої емоції мають свої назви; допоможіть мені зрозуміти їх.

Кожне відчуття, кожна істерика, усмішка або щасливий момент, який відчуває дитина, має назву. Про це вони мають дізнатися якомога швидше.Ваші діти мають знати, як називати емоції. Це будуть їхні емоційні гіди.
  • Навчіть дитину говорити такі фрази, як: “Я почуваюся…, тому що…”. Ця стратегія дозволить їм говорити: “У школі мене ображали”.
  • Дуже важливо, щоб вони почувалися комфортно, говорячи про свої емоції та думки. Дуже важливо дозволити їм це зробити без осуду з вашого боку.
Ключова частина емоційного інтелекту – це співчуття. Ця психологічна здатність формується протягом довгого часу.
  • Насправді, у віці від 7 до 8 років діти відмовляються від ідеї “індивідуалізму”. Ця самозакоханість подекуди характерна для маленьких дітей.
  • Поступово вони почнуть захищати своїх друзів (однолітків). Вони почнуть розуміти точку зору інших і стануть чутливими.
До цього часу треба навчати їх співчуттю щодня. Це можна досягнути за допомогою таких стратегій:
  • Як ти думаєш, як почувався дідусь сьогодні? Чи був він щасливий, сумний, стурбований? Як ти думаєш, що відчув маленький хлопчик в парку, коли ти штовхнув його?
  • Будьте прикладом для своїх дітей. Щодня показуйте їм людину, яка піклується про інших, щоб зрозуміти почуття інших людей і бути в змозі прийняти їхню точку зору. Якщо вони побачать це в вас, то зможуть додати це до своєї поведінки, навіть не усвідомлюючи цього.
Одна дуже важлива форма емоційного інтелекту в дітях – це можливість бути наполегливими в потрібній, безпечній і вихованій манері. Це означає, що вони можуть проявляти співпереживання, а також висловлювати свої почуття, щоб захистити себе.Дуже важливо, щоб вони діяли впевнено. Упевненість дозволяє захищати свої права, свої кордони й цілісність і, водночас, поважати права інших.
  • Діти мають бути в змозі говорити від першої особи вільно і без страху, щоб реалізувати власні потреби. Водночас, вони мають проявляти повагу до інших.
  • Дитина, яку слухають, знатиме, як спілкуватися і слухати інших.
Ми не завжди будемо поруч з дітьми, щоб захистити їх і провести крізь труднощі.Тому бажано дати їм ефективні особисті навички, щоб вони відчули себе сильними, здатними й захищеними в повсякденному житті.Тож не вагаючись розвіюйте турботи, які можуть виникнути у дитини.




Як виховати відмінника?


Ні для кого не секрет, щоб виховати золотого медаліста школи, батькам необхідно привчити дитину до щоденної напруженої роботи. Адже навчання в школі – це перша сходинка успішного життя. І починати треба з перших років.
Чому дитині важко вчитися? Чи є якісь пояснення цьому, окрім ліні та неорганізованості? Як допомогти дитині у навчанні? На ці та інші питання вам відповість дана стаття.
 

Проблема 1. Урок вивчив, а вийшов до дошки – і мовчить.
Причина. Проблема має швидше за все психологічний характер. Дитячі психологи вважають, що така дитина має низьку самооцінку, тому боїться помилитися, насмішок зі сторони однокласників. Навіть є такий вираз «дитина затиснута».
Вирішення. Батькам необхідно хвалити дитину навіть за найдрібніші досягнення, заохочувати будь-які прояви ініціативи. Такій дитині потрібно вселити віру в себе, у власні здібності. Не бійтеся перехвалити, підбадьорюйте її на кожному кроці.

Проблема 2. Бруд в зошиті, криві літери…
Причина. Звідки така неохайність? Від нерозвинених мязів руки, або, як називають фахівці, дрібної моторики.
Вирішення. Вам стануть у нагоді ліпка з пластиліну або солоного тіста, різні види аплікації, вишивання, робота з бісером, складні розмальовки. Обладнайте вдома творчу майстерню і нехай ваша дитина займається творчістю. Це розвине не лише дрібну моторику, а й творчу уяву та фантазію.

Проблема 3. Дитина робить помилки, просто пропускає букви
Причина. Це буває, якщо погано розвинений фонетичний слух. Або ваша дитина занадто поспішає у виконанні завдання.
Вирішення. Для розвитку фонетичного слуху необхідно разом з дитиною розкладати слова на літери. Такий підхід дозволить більш якісно виконувати фонетичні вправи.
Привчіть дитину двічі повільно прочитати написане, для самоперевірки, перш ніж здати роботу вчителеві.

Проблема 4. В одне вухо влетіло, в інше вилетіло
Причина. Погана пам'ять.
Вирішення. Зауважимо, що пам'ять потрібно тренувати. Для цього можна пограти в запам’ятовування: «Згадай, в якому одязі пішов тато на роботу?», «Закрий очі і опиши, які предмети лежать у тебе на столі. А в кімнаті?»
Дуже добре розвиває пам'ять вивчення іноземних мов, особливо в спілкуванні з носіями.
Спробуйте також потренувати асоціативну пам'ять, якщо є проблеми із зоровою чи слуховою. Наприклад, цифра 2 схожа на лебедя, а цифра 8 подібна до букви «В», на яку вона починається і т. д.

Проблема 5. Не може зосередитися, легко збудливий, крутиться на уроці
Причина. Це може бути наслідком порушення режиму дня. Дитина нераціонально використовує свій вільний час, наприклад, багато часу проводить за телевізором.
Вирішення. Вам стануть у нагоді обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі, фізичні навантаження, спорт, рухливі ігри, здорове харчування і повноцінний сон. Виробляйте в дитині режим, складіть розпорядок дня і старайтеся його дотримуватися. Такий спосіб життя підвищить організованість і працьовитість, які є невід’ємною складовою успішного навчання.
І наостанок, кілька корисних порад.
Коли людина вчиться, у неї може щось не виходити, це природно. Дитина має право на помилку. Ні в якому разі не сваріть дитину за невдачі, краще подумайте разом, чому це не вийшло, розберіться в проблемі.
Привчайте дитину робити не тільки те, що приємно, а й те, що потрібно. Придумайте систему заохочення. «Зробиш математику – подивимося мультфільм». Крім того, заохочення мають бути корисними, наприклад, почитаємо книжку, погуляємо в парку, подивимося науковий фільм, приготуємо разом вечерю і т д.
Дитина потребує постійної підтримки батьків. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах, серйозне ставлення до досягнень і труднощів допоможуть учневі.
Сподіваюся, дана стаття допоможе вам в подоланні перших труднощів в навчанні.
Успіхів вам!


Цікаві сайти для дітейhttp://abetka.ukrlife.org - Дуже велика дитяча сторінка для маленьких українців. Абетки, казки, читанка, усмішки, приказки, скоромовки, загадки,лічилки.
http://www.solnet.ee - Дитячий розважально-пізнавальний портал "СОНЕЧКО" - це острівець у величезному морі - Інтернеті для дітей і їх люблячих дорослих. Матеріал представлений різноманітний: ігри, казки, розмальовки, віршики, загадки, прислів'я, "чомучка", поради Поварешкіна, кросворди, ребуси, оповідання про звірят, уроки хороших манер, сценарії дитячих свят, фотогалерея.
http://kazkar.at.ua - це сайт, на якому кожний зможе знайти свою улюблену казку, прочитати або прослухати її.
http://sashka.ucoz.org - сайт для дітей та підлітків «Скринька з секретом». Тут можна залишити свої оголошення, почитати чудові вірші і казки, скачати собі на комп'ютер відомі дитячі пісні, поспілкуватися на форумі або в чаті.
http://www.usovi.com.ua – освітньо-розважальний online клуб для дітей та їх батьків.На сайті присутні інтрекативні online уроки для дітей.
http://www.soroka-vorona.info - Сайт для дітей та батьків. Тут Ви знайдете багато корисних матеріалів для виховання та розвитку дітей різного віку. Серед іншого: казки, віршики, пісні, загадки, частівки, скоромовки, мультфільми, розмальовки, статті про виховання, колискові.
http://www.luntik.ru – сайт присвячений мультфільму «Лунтик». Лунтик - маленьке пухнасте створіння, який народився на Місяці, але одного разу звалився з неї на Землю. На Землі дружелюбний малюк зустрів нових друзів. Разом з ними Лунтик відкриває для себе світ, дізнається, що таке дружба і любов, вірність і щастя. На сайті зібрано все саме цікаве – всі серії мультфільму, розмальовки,ігри, музика,аудіо-книги.
http://www.potomy.ru - Відкрита дитяча енциклопедія, яка містить наступні блоки: світ навколо нас, як все це починалось,флора і фауна,історія винаходів. Сайт буде цікавим для учнів початкової і старшої шкіл.
http://bukashka.org - сайт для дошкільнят. Уроки малювання і музики, розвиваючі ігри, дитячі флеш ігри та розмальовки, забавлянки, колискові, тести, скоромовки.
http://www.detkiuch.ru - Сайт для дітей, їх розвитку, виховання і навчання. Тут ви знайдете статті про дітей, навчальні та розвиваючі програми для малюків і школярів, які можна скачати безкоштовно, а дитина неодмінно захоче подивитися дитяче навчальне відео, кращі мультфільми, казки і книги, всі флеш ігри онлайн для розвитку, розмальовки, картинки, пісеньки караоке і багато іншого.
http://detskie-skazki.com – казки для дітей фольклорні та авторські,міфи та легенди,казки народів світу.
http://fairy.big-book.net – всі казки світу на одному сайті.
http://www.samouchka.com.ua - Цей сайт присвячений розвиваючим іграм, навчальним програмам для дошкільнят та школярів молодших класів - вивчення за допомогою інтерактивних флеш ігор допоможе полегшити навчання в початкових класах, викликати в дитини інтерес до уроків в школі.
http://packpacku.net – авторські розмальовки для дітей, які можна роздрукувати. Розмальовки на любий смак і вік ви знайдете на нашому сайті – це мегарозмальовки і авіатехніка, для самих маленьких і розмальовки з завданнями, військова і морська техніка, автомобілі і тварини, абетка і ляльки-вирізалки, люди і іграшки, і ще множина пізнавально-повчальних, і разом з тим захоплюючих, цікавих, веселих розфарбовок.
http://abvgd.russian-russisch.info – сайт по білінгвізму : статті, поради, посібники, розвиток мови, письмо, читання.
http://www.poznayka.ru – дитячий сайт для батьків, що містить розмальовки, аплікації,саморобні вироби, дитячі віршики направлені на розвиток логічного мислення, уваги, моторики у дітей.
http://zagadka-ru.blogspot.com  загадковий світ російських загадок.
http://multskazka.com - це сайт з вітчизняними і зарубіжними мультфільмами, повнометражними мультиками і дитячими художніми фільмами.
http://www.baby-news.net – сайт для дітей. Розмальовки, стінгазети, мультфільми, кросворди,загадки, вірші, пісні.
http://www.koshki-mishki.ru — дитячий розважально-розвивальний сайт, де містяться колискові,прибаутки, пісні,вірші,ігри, загадки,частівки,скоромовки, лічилки, ігрові завдання для дошкільнят, графічні диктанти, он-лайн розмальовки, словничок для дітей.
http://www.novakovskiy.narod.ru —містить дитячі анекдоти, загадки, вірші, скоромовки, мультфільми, цікаві листівки, різноманітні ігри та багато чого іншого.
http://www.playroom.com.ru — розвиваючі ігри для дітей, тексти дитячих пісень,тлумачний словник,англійська мова в картинках та ін.
http://www.teremoc.ru —дитячий розважальний сайт «Теремок».Тут можна вчитися, грати і веселитися, дивитися мультфільми, розгадувати загадки та ребуси.
http://www.ladushki.ru — сайт для малюків та їх батьків, що містить графічний редактор для дітей,живу абетку,живу абетку англійської мови, розвиваючі ігри.
http://www.babybooks.narod.ru — пізнавальний сайт для маленьких дітей, де можна не тільки побачити зображення домашніх тварин, а й послухати, як вони говорять.
http://www.whitewolf.co.ua - сайт про все, що цікаве дітям: історія географія – природа - комп’ютер - казки - розмальовки.
http://www.imama.ru – розмальовки, казки, вірші,дитячі ігри на розвиток інтелекту,кмітливості, фізичного стану.
http://www.spas-extreme.ru — основи безпечної поведінки для дітей (підійде і для підлітків).
http://www.classmag.ru — сучасний інтерактивний журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку (цільова аудиторія 6-12 років)
http://www.murzilka.org - он-лайн журнал «Мурзилка» для дітей від 6 до 12 років з віршами, розкрасками, конкурсами та іншою корисною інформацією.
http://www.nachalka.com- співтовариство для людей від 6-и та старше, що мають відношення до початкової школи.
Тут є дитячий майданчик, батьківський клуб, вчительський. В библіотеці зібрано більше 800 посилань на розробки уроків для початкової школи, презентації, статті, освітні ресурси.розробки уроків для початкової школи, презентації, статті, освітні ресурси.
http://www.vkapuste.ru - На сайті ви можете слухати онлайн дитячі пісні, також у нас є великий вибір казок для дітей онлайн.
http://www.kazka.in.ua/ - Народні українські казки
http://www.englishforkids.ru - Англійська для дітей. Тут можна знайте Навчальні Програми, поради, конкурси. На сайті знаходяться архіви дитячих пісень, віршів, загадок та пріслів'їв англійською мовою, які можна скачати.
http://www.bilingual.ru - Сайт для батьків, вчителів, вихователів: казки, пісні, приказки, загадки, навчальні ігри, скоромовки, оповідання та лічилки англійською.
http://www.4kids.com.ua дитячий інформаційно-розважальний портал.
http://www.posnayko.com - дитячий розважально-пізнавалний журнал «Пізнайко»: вірші, казки, творчість
http://maluk.in.ua - Розвиваючі ігри, загадки, ребуси,приказки, казки, байки, легенди та перекази, віршики та пісні, малювалка.
http://petryk.com.ua - культурно-освітній ресурс для дітей та батьків.
http://kazkovy.com.ua - Дитяча газета для дбайливих батьків «Казковий вечір»
http://www.angelyatko.com.ua - Яскравий сайт «Країна ангелят». Абетки, казки, приказки, скоромовки, ігри
http://www.allforchildren.ru - Сайт для дітей та батьків, на якому багато корисного та цікавого для розвитку дітей різного віку. Загадки, колискові, скоромовки, задачі та головоломки, уроки з малювання, енциклопедія, велика кількість ігор для дому та вулиці
http://chytanka.com.ua -"Читанка" - це дитяча публічна онлайн-бібліотека. Усі матеріали на сайті розміщено виключно з метою ознайомлення. Книгу можна закачати та після прочитання книги, ви зобов`язуєтеся видалити її зі свого комп`ютера.
http://nachalka.info - Вчися, грай, розвивайся! це сайт для дітей, які навчаються у початковій школі, а також їх батьків і вчителів. Для дошкільнят на сайті є пізнавальні уроки з арифметики, азбуки, правилам дорожнього руху, а також про космос, часу, музиці. Навчання на дитячому сайті Nachalka.info можна поєднувати із захоплюючими іграми на розвиток пам'яті, кмітливості, асоціативного мислення - всі вони зібрані в розділі Ігри.
http://doshkoly.org - Тут ви знайдете всю необхідну інформацію про розвиток та навчання дітей, ігри з дітьми, підготовку до школи, шкільну співбесіду, тестування та багато іншої не менш корисної інформації.
http://www.detgazeta.ru - Детская газета - новое электронное издание для детей. Рассказы, анаграммы, головоломки, игры, викторины и многое другое.
http://www.hand-made-toys.net - Академия мягкой игрушки: Мягкие игрушки своими руками. Выкройки, схемы вязания, инструкции по изготовлению. Азбука рукоделия: кройка и шитье, азы вязания и вышивания, оформление игрушек. История игрушки.
http://igrushka.kz - Ежемесячный журнал для детей и родителей - ИГРУШКА своими руками. 1000 забавных игрушек своими руками
http://www.kindereducation.com - Навчальні та розвиваючі ігри для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Цікаві задачі. Весела математика. Англійська малюкам. Ізостудія. Дитяча психологія.
http://elektronbook.ru - бібліотека безкоштовних аудіо-казок і дитячих пісень. Всі аудіо-казки і дитячі пісеньки, представлені на цьому ресурсі, поширюються безоплатно для некомерційного використання. Ви маєте право використовувати будь-які представлені тут дитячі аудіо-казки і дитячі пісеньки як в особистих інтересах, так і для розміщення на своїх веб-ресурсах
http://luntiki.ru - це ігри, конкурси, проведення дитячих свят, описи останніх новинок в світі іграшок - ляльки, машинки, роботи, конструктори. Величезний світ дитячої творчості - аплікації, вироби з кольорового паперу, картону, тіста та пластиліну; орігамі, квіллінг, шиття м'яких іграшок, вишивка, прикраса дитячих кімнат. Чудова бібліотека для навчання дітей малюванню поетапно. У нас ви знайдете безліч вправ для розвитку логічного мислення, фантазії, пам'яті, дрібної моторики у дітей. На Лунтіках кожен підбере захоплення до душі.
http://pochemu4ka.ru - 
це портал для дітей, батьків і педагогів, спрямований на розвиток дітей з самого народження. «Чомучка» включає в себе: Власні колекції розвиваючих стінгазет "Чомучка" і "Любознайка" для дітей різних вікових груп; віртуальний розвиваючий журнал "Це я!"; Послідовні розвиваючі заняття з розвитку мовлення, ліплення, малювання, для малюків від року; захоплюючі завдання «Слухняний олівець» і «Весела математика» для дітей 2-4 років, які допомагають малюкам розвивати дрібну моторику, зорове сприйняття і увагу, знайомлять дитину з рахунком і письмом; розділ «Дитяча майстерня», де представлено понад 300 аплікацій, виробів своїми руками , листівок, які діти зможуть зробити самі, спираючись на докладні ілюстровані інструкції; Велика дитяча бібліотека, яка має понад 2000 дитячих віршів, безліч оповідань і казок, загадок, абетки у віршах, колискові і пальчикові ігри.

  • 2. Як ти почуваєшся і як я почуваюся – це не завжди  те саме.

    • 3. Допоможи мені захистити себе і бути наполегливим

ЯКЩО ВАША ДИТИНА - ХУЛІГАН


       Словами не можна описати, як це боляче, коли твоя дитина приходить зі школи вся в сльозах, але не менш важко, коли дити­на весела і щебече, як пташка, а ось учитель щоразу робить їй зауваження, і ці зауваження здебільшого справедливі.
«Бився, крутився на уроці, грубо розмовляв зі старшим» — нікому не хочеться почути таке про свою дитину. Проте що роби­ти, якщо ви все ж таки почули?
Перш за все — не зневірятися і не ставити на собі й на дити­ні тавро «невдаха». «Шкільні хулігани» — це нерідко діти, які відзначаються сильними емоціями, хорошою уявою, активною життєвою позицією, твердою волею. Вони можуть багато чого досягнути в житті, якщо тільки навчаться використовувати свою енергію з мирними намірами. При цьому також часто це — діти із заниженою самооцінкою, тому що вони постійно чують докори і погрози, а кожна невміла спроба вирватися із замкненого кола загального несхвалення тільки додає їм неприємностей. Цим дітям як повітря необхідні любов і дієва допомога.
Що ж ви можете зробити? 
Перш за все — не зневірятися і не ставити на собі й на дити­ні тавро «невдаха». «Шкільні хулігани» — це нерідко діти, які відзначаються сильними емоціями, хорошою уявою, активною життєвою позицією, твердою волею. Вони можуть багато чого досягнути в житті, якщо тільки навчаться використовувати свою енергію з мирними намірами. При цьому також часто це — діти із заниженою самооцінкою, тому що вони постійно чують докори і погрози, а кожна невміла спроба вирватися із замкненого кола загального несхвалення тільки додає їм неприємностей. Цим дітям як повітря необхідні любов і дієва допомога.
Що ж ви можете зробити?
 1Поговорити з дитиною про її почуття. Як правило, якщо ви після чергової «пригоди» запитаєте у дитини: «Як же це відбулося? Чому ти так учинив?» — ви не почуєте нічого виразного у від­повідь. Просто для дитини все відбулося дуже швидко. Вона почала діяти, не усвідомивши до кінця, що відбувається. Тому вам потрібно повернутися до цього моменту і допомогти дити­ні усвідомити ті емоції, які штовхнули її на поганий вчинок: «Ти, напевно, дуже розсердився», «Ти злякалася і не знала, як повестися», «Тобі було дуже нудно і хотілося якось себе роз­важити». Дайте дитині висловитися, хай розповість про те, що вона пережила. Наприклад, якщо семирічна дівчинка схопила на уроці зошит сусідки по парті та розірвала його на шматки, спершу повірте їй, коли вона розповідає, як сусідка її дражни­ла. Цілком імовірно, що так і було, а ваша довіра та підтримка потрібні дитині, щоб самій засудити свою поведінку.
2.    Розставити межі. «Ти маєш право злитися, якщо тебе драж­нять. Але рвати чужий зошит — дуже безглуздо. Якщо твоя сусідка ніяк не бажала дати тобі спокій, ти мала підняти руку і попросити вчительку вас розсадити».
3.    Поговорити з дитиною про почуття інших. Можливо, ця дівчин­ка теж чимось засмучена. Коли людина засмучена, вона часто завдає неприємності іншим. Це дуже погано, але не всі люди можуть помітити це й зупинитися. Швидше за все, для вашої дитини почуття інших людей — це «терра інкогніта». У віці 6—9 років багато дітей ще не «виросли» з природного дитячого егоцентризму. Проте якщо ви демонструєте дитині приклад того, як можна розуміти причини вчинків інших людей і про­щати їх, ви допомагаєте їй дорослішати.
4.    Допомогти дитині розумітися зі скривдженим і вибачитись, а також захистити свої права. «Пробач мене, що я порвала твій зошит. Ось тобі новий. Але й ти, будь ласка, не дражни мене більше. Я не хочу, щоб ми весь час сварилися».
5.    Стежити за шкільними успіхами дитини. Замкнене коло: «дві­єчник — хуліган» — найгірше, що може трапитися з дитиною в початковій школі. Наслідки цього ви й дитина можете потім розплутувати все життя.
     6.    Схвалювати дружбу дитини з однокласниками.
7.    Контролювати поведінку дитини, коли ви разом (домовтеся про умовний знак, який ви можете подати дитині, якщо відчуєте, що вона чинить погано).
8.   Звертати увагу дитини на наслідки її вчинків. «Бачиш, коли ти не можеш себе стримати, ти кривдиш своїх друзів. Так ти ризикуєш зовсім втратити їх». Якщо дитина відповість: «Ну й гаразд! Не дуже й хотілося!», спокійно заперечте: «Неправда. У тобі зараз говорить образа. Я бачу, як тобі подобається грати з Іванком. Просто ти боїшся його втратити. Але ти можеш вибачитися і виправити становище».
9.   Дати дитині хороший приклад. Розповідайте їй про те, як ви з успіхом виходили з важких ситуацій. «Знаєш, сьогодні в авто­бусі одна жінка на мене накричала. їй здавалося, що я невдало стою і займаю забагато місця. А я їй відповіла: «„А уявіть, що я — дитячий хірург та їду в лікарню, щоб робити операцію. Як ви вважаєте, чи варто на мене кричати або можна ввічливо попросити посунутися?" І вона просто не знала, що сказати».
10.Помічати і підтримувати успіхи дитини в здобутті самоконтролю, навіть якщо ці успіхи незначні. «Ти, здається, дійсно розсер­дився на того хлопчика. Але ти не почав битися, ламати речі, штовхати собаку. Молодець. Звичайно, не слід було й лаятися. Але всьому свій час. Коли ти трохи ще подорослішаєш, ти навчишся висловлювати свій гнів увічливими словами, і тоді твій кривдник все-таки прислухається до тебе».
11.Помічати й заохочувати будь-які успіхи дитини, щоб підтриму­вати її самооцінку на високому рівні.
12.Проводити багато часу з дитиною, демонструвати їй свою любов ласкою, спілкуванням, емоційною підтримкою. Дуже часто агресія — це наслідок відчуття самотності та безвиході. Виявляючи агресію, дитина намагається привернути увагу батьків, нехай навіть негативну.
13.Звертатися по допомогу до фахівців, якщо самі перебуваєте у важкій ситуації. Наприклад, дитина важко переживає розлу­чення батьків, тому її поведінка стрімко погіршується. Мама переживає сильне почуття провини, тому що «позбавила дитину батька», одночасно зростає її роздратування, їй зда­ється, що дитина поводиться так «навмисне», щоб «покарати її». При цьому в глибині душі вона почувається зневіреною та безпорадною і хоче, щоб від неї «нарешті всі відчепилися». Зазвичай, в такому стані вона мало чим зможе допомогти своєму синові — вона сама потребує допомоги.
Батьківські збори:
"Похвала: лаяти не можна хвалити!?"



Любіть своїх діток...


Зробіть разом з дітками...


Шановні батьки!Перегляньте, будь ласка!


Для Вас, батьки!


Варто замислитись...


Немає коментарів:

Дописати коментар