Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів
«Як вивчити таблицю множення?» – нагальне питання для всіх батьків третьокласників. Сама згадка про таблицю множення викликає в кожному дорослому неприємні спогади з дитинства, коли його примушували зубрити ненависні стовпчики з цифрами. Змушуючи дитину заучувати таблицю множення, дорослі часто не пояснюють логіку та подальшу користь від цих знань.
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина запам’ятала та полюбила таблицю множення, піднесіть навчання в ігровій формі. Повірте, такий підхід не відіб’є бажання у вашої дитини до математики, та значно допоможе в подальшому навчанні. Блог Комфі підібрав для вас 9 цікавих і нестандартних способів вивчення таблиці множення. Вибирайте будь-який і відкривайте своєму юному школяреві дивовижний і чарівний світ арифметики.
Зміст:
- Як допомогти дитині вивчити таблицю множення
- Таблиця множення на 2
- Таблиця множення на 3
- Таблиця множення на 4
- Таблиця множення на 5
- Таблиця множення на 6, 7, 8
- Таблиця множення на 9
- Метод з пальцями при множенні на 9
- Лайфхаки для швидкого вивчення таблиці множення
- Невеликі секрети, які повинен знати кожен
- Чого краще не робити, вивчаючи таблицю множення
Як допомогти дитині вивчити таблицю множення
Перед тим, як почати навчання, непогано було б пояснити дитині, а навіщо взагалі потрібна така арифметична дія, як множення. По-перше, множення допомагає швидко зробити обчислення з будь-якими цифрами, не будете ж ви кожен раз використовувати калькулятор, щоб помножити 5 на 6. По-друге, це тренування пам’яті. По-третє, розвиток логіки, що корисно для загального розвитку.
Нагадаємо, як виглядає стандартна таблиця множення
Таблиця Піфагора
Користуватися таблицею Піфагора простіше: необхідно числа з лівого стовпчика, помножити на числа з верхньої лінійки, а правильна відповідь знаходиться на місці перетину двох цифр. Починайте з простого, множення на 1 найлегше в математиці. Будь-які числа, помножені на 1, залишаться без змін (3 × 1 = 3, 5 × 1 = 5).
Бачачи перед собою таблицю, дитина почне думати та аналізувати інформацію, а не просто заучувати. Такий метод допоможе не тільки розвинути логічне мислення, а й стане грою для швидкого запам’ятовування таблиці множення. До слова, таблиця Піфагора знадобиться надалі, коли необхідно буде пояснити, що таке площа трикутника та як вона обчислюється.
Помістити таблицю на видному місці, в магазинах можна пошукати барвисті варіанти спеціально для дітей. Далі можна просуватися до числа 2.
Таблиця множення на 2
До третього класу дитина навчиться виробляти прості обчислення, отже, з цифрою 2 не повинно виникнути складнощів. Не змушуйте дитину заучувати, а поясніть логіку, наприклад: 2 × 2 = 2 + 2 = 4 або 2 × 4 = 2 + 2 + 2 + 2 = 8.
Обов’язково розкажіть, що заучувати всю таблицю множення не доведеться, адже 2 × 4 = 8 і 4 × 2 = 8 має одне і те ж значення, а значить, запам’ятати доведеться тільки половину. Від зміни місць множників сума не змінюється, можливо, ви забули це правило, але дитині вона точно стане в нагоді.
Таблиця множення на 3
Поясніть множення на 3 в тому ж порядку, але тут доведеться посидіти довше, адже множення на число 3 викликає складності. Скористайтеся ігровою формою, або знайдіть пісні та вірші. Найкращий приклад – відтворити таблицю множення на 3 за допомогою побутових предметів, які оточують дитину. Це викличе асоціації, та учень буде швидше сприймати інформацію. Використовуючи ручки та олівці, які малюк завжди бере з собою в школу, в разі контрольної, метод асоціацій прийде на виручку. Згадавши, що 3 олівці + 3 олівці + 3 олівці, він отримав цифру 9. Візуальне запам’ятовування інформації залишається одним з найефективніших методів навчання.
Таблиця з віршами прийде на допомогу, якщо інші способи не спрацювали.
Таблиця множення на 4
Це одна з найлегших цифр, адже після двійки дитину чекає множення на 3, де доведеться докласти зусиль. Підкажіть, що множення на 4 – це те ж саме множення на цифру 2, тільки два рази поспіль. Спочатку цифру множимо на 2, а отриманий результат ще раз множимо на 2, наприклад: 6 × 4 = 6 × 2 × 2 = 24. Педагоги рекомендують пропустити число 3 і після 2 відразу починати вивчення 4. Так малюкові буде простіше та зрозуміліше.
Таблиця множення на 5
Множення на 5, як і множення на 2, вважається найлегшим для розуміння та запам’ятовування. Кожна наступна цифра буде збільшуватися на 5. Для швидкого запам’ятовування поясніть дитині, що множення на 5 завжди буде закінчуватися на 0, якщо це парне число: 5 × 2 = 10, 5 × 8 = 40; і на 5, якщо це непарне число: 5 × 7 = 35, 5 × 9 = 45.
Таблиця множення на 6, 7, 8
Перед тим як перейти до вивчення множення на 6, 7 і 8, дитина повинна засвоїти множення на 2-5. Поступово, просуваючись до нових чисел, вона засвоїть, що 6 × 5 і 5 × 6 буде одне і те ж число, також як 4 × 7 і 7 × 4, а значить, не доведеться заново вчити всі цифри, деякі вже відклалися в голові.
Якщо виникнуть складності, можна вивчити таблицю множення на 6 за допомогою гри. Один з найпростіших способів – це порахувати на пальцях. Можливо, саме такий підхід допоможе вивчити складні стовпчики, які ніяк не хочуть запам’ятовуватися.
Якщо у дитини ніяк не виходить запам’ятати деякі стовпчики, спробуйте скористатися прикладами з життя. Розглянемо на прикладі множення 8х7. Дитині необхідно пригостити морквою 8 кроликів, кожному кролику потрібно дати 7 морквин. Необхідно порахувати, скільки морквин потрібно взяти в якості частування для кроликів. Отримане число 56 запам’ятати простіше, граючи разом з мамою, ніж зазубрювати, не розуміючи, як правильно застосувати це в життя.
Крім цього, вивчайте математику, просто гуляючи по вулиці, наприклад, побачивши кота, задайте дитині питання, скільки у тварини вух, лап і хвостів.
Найпростіший і зручний спосіб – це скористатися онлайн-тренажером. Не варто забувати, що сучасні діти обожнюють технології та охочіше проведуть час, вивчаючи таблицю множення за комп’ютером, а не вивчаючи таблицю Піфагора. Різноманітні онлайн-тренажери для запам’ятовування таблиці множення працюють у вільному доступі.
Коли запам’ятати цифри ніяк не виходить і дитина засмучується, не потрібно тиснути на учня, краще зробити перерву та повернутися до занять вже в гарному настрої, ніж виснажувати та доводити школяра до сліз.
Таблиця множення на 9
Множення на 9 не таке складне, як попереднє на 6, 7 і 8. Тут є два секрети. Якщо уважно придивитися до таблиці множення на 9, то стає помітно, що воно має закономірність. Після знака дорівнює перші цифри від 0 до 9 йтимуть зверху вниз, а другі цифри від 0 до 9 – знизу нагору.
Метод з пальцями при множенні на 9
Покладіть руки на стіл. Пронумеруйте всі пальці від 1 до 10 зліва направо. Нам потрібно порахувати 9 × 4. Необхідно відразу обговорити, що всі пальці зліва – це десятки, а пальці справа – це одиниці. Загинаємо 4-тий палець і вважаємо, скільки пальців залишилося до загнутого пальця – всього 3. Далі вважаємо, скільки залишилося пальців після загнутого – 6. З’єднуємо 2 числа та отримуємо цифру 36.
Не турбуйтеся, якщо не вдається вивчити таблицю за 5 хвилин, кожна дитина особлива і потрібно розробити правильний підхід, щоб математика давалася легко, а запам’ятовування не викликало труднощів і примх. Витратьте на вивчення стільки часу, скільки буде потрібно, і не квапте школяра.
Лайфхаки для швидкого вивчення таблиці множення
- Починайте з простого. Для початку добре запам’ятайте колонки від 1 до 3: це підготує учня до сприйняття нової складної інформації. Попереду його чекають цифри 6, 7, 8, які у багатьох викликають труднощі.
- Намалюйте таблицю множення самостійно, залишивши пропуск після знака дорівнює. Нехай дитина в міру вивчення самостійно заповнює таблицю, так вона не буде заучувати, а почне думати логічно та вважати.
- Переходьте до вивчення складних стовпчиків тільки після повного засвоєння цифр 1, 2, 3 і 4.
- Від перестановки множників добуток не змінюється. Так дитина побачить, що їй доведеться вчити не всю таблицю, а тільки частину, адже 7 × 5 це те ж саме, що 5 × 7. Це називається комутативністю та полегшує вивчення.
- Знаходьте цікаві закономірності, наприклад, як з числом 9.
- Для запам’ятовування необхідно повторювати матеріал. Спочатку повторюйте по порядку, а потім тренуйтеся в розкид.
- Придумайте гру з картками. На кожній картці напишіть по прикладу. Дитина бере картку та відповідає на питання, якщо відповідь правильна, картка відкладається вправо, якщо не вірна – повертається назад в колоду. З кожним разом гру можна модифікувати, встановлювати рекорди або грати на час. А коли все буде вивчено, можна піднести невеликий презент.
Невеликі секрети, які повинен знати кожен
- Помноживши на 1, числа не змінюються – це одне з найпростіших правил в математиці.
- При множенні на 5, числа будуть закінчуватися на 0 або 5. 0 отримує при множенні парних чисел, а 5 – непарних.
- Множачи на 10, просто дописуйте нуль до числа, яке примножуєте.
- Помноживши на 4, необхідно кожен раз подвоювати отримане число, наприклад: 7 + 7 = 14 та 14 + 14 = 28.
Не залишайте дитину з проблемами, приділяйте час і намагайтеся розібратися в складнощах, які викликає таблиця множення. І пам’ятайте, вивчити таблицю множення за 5 хвилин неможливо, але можна розвинути в дитині любов до точних наук, адже перше знайомство малюка зі складною математикою починається саме з таблиці множення.
Чого краще не робити, вивчаючи таблицю множення
Деякі батьки забувають, що маленький школяр тільки починає дізнаватися цей світ, тому ні в якому разі не потрібно карати або лаяти при появі складнощів:
- Не порівнюйте дитину з однокласниками – це не тільки неприємно, але й небезпечно для дитячої психіки.
- Не сідайте займатися в поганому настрої, загрози точно не допоможуть, а от мотивація буде сприйматися не так гостро.
- Не сваріть і не карайте за погані оцінки та помилки.
- Починайте вивчення поступово, а не звалюйте на дитину всю таблицю множення в один день.
Сподіваємося, зібрані поради будуть корисними та стануть в нагоді вам, і вашій дитині.
для робіт з української мови
учениці (учня) 3 класу
Іванової Катерини
(Іванова Олександра)
Як зазначати дату та вид роботи?
У кінці заголовків кома не ставиться.
Класна робота
Задача 35
Після чисел найменування пишуть скорочено:
До уроків математики
Вправи з математики для третього класу. Ігрові вправи на вивчення обчислень в межах сотні, двоцифрові числа, усне віднімання, завдання на множення і ділення:
1. Особливі випадки множення
2. Позатабличне множення в межах сотні
3. Усне додавання, віднімання в межах 1000
До уроку природознавства.
Як швидко вивчити вірш напам’ять №1
- Прочитай виразно вірш.
- З’ясуй, про що (про кого) йдеться у вірші.
- З’ясуй незрозуміле у змісті й образах.
- Прочитай вірш ще раз, поділи його на завершені за змістом логічні частини.
- Намагайся уявити собі зміст кожної частини у відповідних картинках, образах.
- Прочитай два-три рази почергово кожну частину вірша.
- Закрий книжечку й відтвори прочитане напам’ять.
- Перечитай ще раз увесь вірш.
- Розкажи вірш напам’ять.
Як швидко вивчити вірш напам’ять №2
- Прочитай вірш уголос.
- Поясни значення незрозумілих слів.
- Прочитай вірш ще раз. Намагайся зрозуміти його настрій, інтонацію, ритм.
- Прочитай вірш ще два-три рази. Намагайся його запам’ятати.
- За кілька хвилин повтори вірш із пам’яті, за необхідності зазирай у текст.
- Пізніше повтори вірш ще два-три рази, не зазираючи в текст.
- Перед сном ще раз повтори вірш.
- Уранці наступного дня прочитай вірш ще раз, а потім розкажи його напам’ять.
Як швидко вивчити вірш напам’ять №3
- Прочитай вірш. Дай відповідь на запитання «Про що розповідається у вірші?»
- Прочитай твір повільно.
- Розділи вірш на уривки, які мають закінчений характер.
- Образно уяви, про що розповідається в кожному уривку. Якщо можеш, зроби малюнок до них.
- Прочитай декілька разів вірш уголос.
- Спробуй розповісти весь вірш, підглядаючи в текст.
- за допомогою рухів;
- за допомогою одночасного малювання;
- за допомогою підготовлених малюнків;
- за допомогою слів-опор.
Немає коментарів:
Дописати коментар